הנקה

”הנקה“ מתוארת ע״י ללל בינלאומי

“הנקה” (breastfeeding) מתוארת ע״י ללל בינלאומי

מהי הנקה* (breastfeeding) ולמה מתכוונים כשללל״ב מזכיר הנקה?
הנקה היא מה שקורה כשתינוקך שותה חלב אנושי מצינוריות החלב שלך דרך הפטמה/שד. היא כוללת את תגובתך, החזקתך ועזרתך לתינוק/ת שלך כדי להגיע לתנוחה נוחה ולהתחבר. היא גם כוללת תינוק/ת ששותה ובולע/ת את חלבך. זה קשר הדדי וחוויה משותפת. ההנקה מציעה/מעניקה ריבוי גורמים חשובים וייחודיים עבורך כאמא או הורה מניק/ה ולתינוק/ת שלך.

עבור הרבה אנשים, האפשרות הבריאה והנוחה ביותר היא כשהתינוק/ת שלך יונק/ת חלב אנושי ישר מצינורי החלב שלך דרך רקמת השד מסביב לפטמה. כשזה קורה בלי שהתינוק/ת מקבל/ת חלב או תמ״ל אחר במשך חצי השנה הראשונה לחיים, אפשר לקרוא לזה בפשטות, הנקה. אפשר גם לתאר את ההנקה כישירה, בלעדית, או מלאה. יש שמכנים את חווית ההנקה הבלעדית כ chestfeeding האכלה דרך החזה.
עבור חלק מאמהות המיניקות או ההורים המניקים, התיאור לעיל הינו חוויה שהן מגשימות במהרה מאוד בימים או בשבועות הראשונים. עבור אחרים, נדרשים שבועות או חודשים רבים, או שהיא תתרחש רק לאחר לידה נוספת.

יש כאלה שמאכילים את תינוקותיהם בחלבם דרך השד/חזה, וגם משתמשים בתוספת של חלב שאוב, תרומות חלב אנושי, או תמ״ל — מיד לאחר לידה, או למשך שבועות רבים. אפשר להאכיל את התוספות לתינוק/ת דרך כוס, בקבוק, או צינורית דרך השד.

חלק מהאנשים שמשתמשים בתוספות מכנים את מסע ההאכלה כהאכלה מעורבת, וחלק מעדיפים הנקה breastfeeding או האכלה דרך החזה chestfeeding. ללל״ב מכבד את ההגדרות השונות ומקבל את העובדה שעבור הרבה אנשים מסביב לעולם, חווית ההנקה שלהן כוללת תוספות.

יש אנשים שלעולם אינם מצליחים לחבר את התינוק ישר לשד, ויש תינוקות שאינם יכולים לינוק חלב מהפטמה/שד. זה יכול להיות בגלל סיבות רפואיות פיזיות עבור האם, ההורה או התינוק(ת). חוסר יכולת לחבר את התינוק לשד יכול להיות בגלל סיבות בריאותית, נפשיות או רגשיות. זה יכול להיות בגלל סיבות תרבותיות עבור האם, ההורה, או המשפחה. אמהות והורים שמאכילים את תינוקותיהם את חלבם דרך כוס, צינורית האכלה, או בקבוק גם יעדיפו לתאר את חוויותיהם כהנקה. ללל״ב מכירה בעבודה התובענית הכרוכה בסחיטת/שאיבת חלב בכל יום של חיי התינוק/ת שלך. אנחנו מכבדות את זכותן של כל האמהות וההורים לתאר את חווית ההנקה שלהן במונחים המתאימים להם, כולל: האכלת חלב אנושי, הנקה, האכלה דרך החזה, ושאיבה בלעדית.

חלקו הראשון של הצהרת מטרת ללל הוא תמיכה בהנקה. בהגשמת מטרתנו, אנחנו מחפשות להציע מידע ותמיכה לכל המשפחות, עבור הנקה בכל צורותיה כמו שצוין לעיל. בכל מקום במסע ההנקה שלך, אם זה בהריון, הנקה, שאיבה, או גמילה, מדריכות ללל תמיד כאן עבורך.

*הנקה בעברית היא א-מגדרית, באנגלית לא.

You can print to paper or to a PDF file.

For best printing results, open the llli.org site in Google Chrome or Microsoft Edge. Although you can view the site well in any browser, printing from other browsers might not operate correctly.

1. Browse to the web document that you want to print.

2. Click the Print button that is displayed on the web page (not the Print command on the browser menu or toolbar).
This opens the browser print window. The window displays a preview of the document that will be printed. The preview might take a minute to display, depending on the document size.

3. In the Printer box, select the desired printer.
For example, if you are working on a Windows computer, and you want to print to a PDF file, select Save as PDF.

4. As required, configure the other options such as the pages to print.

5. Click the Print button.
If you are generating a PDF, click Save. You are prompted for the name and folder location to save the file.

Our biggest fundraiser of the year is live. Please make a gift here!